Konferencja „Oświetlenie dróg i miejsc publicznych – sposoby zarządzania systemami oświetlenia” w Warszawie

W dniach 19-20 kwietnia w Hotelu Windsor w Jachrance k. Warszawy odbyła się XII edycja konferencji „Oświetlenie dróg i miejsc publicznych – sposoby zarządzania systemami oświetlenia”, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej oraz PGE Dystrybucja SA. Tematyka optymalnego zarządzania systemami oświetlenia cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czymś świadczy fakt, że w konferencji wzięło udział 250 uczestników, czyli o prawie 100 więcej niż w poprzednim roku, gdy odbywająca się w Toruniu edycja zebrała 170 uczestników.

Tematyka konferencji oscylowała wokół wyzwań związanych z modernizacją oświetlenia dróg i miejsc publicznych. Często poruszanym aspektem była konieczność zmiany przepisów prawa, które przez swoją niejednoznaczność powodują poważne zakłócenia we współpracy spółek dystrybucyjnych i samorządów. Prelegenci przedstawiali swoje pomysły na rozwiązanie tego problemu.

Wśród najbardziej interesujących części konferencji należy wymienić prezentację firmy Apanet Green System, która zademonstrowała przedstawicielom władz samorządowych zalety Otwartych Inteligentnych Systemów Sterowania Oświetleniem Ulicznym. Jest to technologia, która pozwala w o wiele większym stopniu kontrolować oświetlenie uliczne, pozwalając na oszczędność i lepszą ochronę pieszych i kierowców. Konferencja była więc dla członków samorządów okazją, by zapoznać się z nowymi kierunkami rozwoju oświetlenia.

– Widzimy ogromne zapotrzebowanie na rozwiązania przynoszące znaczne oszczędności, rozwiązania innowacyjne i zaawansowane technologicznie. Stoisko Apanetu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a my z chęcią opowiadaliśmy o naszych systemach, które zyskały uznanie wśród przedstawicieli gmin i powiatów – powiedział Robert Ignaczewski,  dyrektor handlowy jednej z największych polskich firm oświetleniowych.

Pozostaje mieć nadzieję, iż wnioski, na które udało się wpaść w trakcie konferencji spowodują przyspieszenie rozwoju nowoczesnego oświetlenia drogowego w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *