XXI Międzynarodowe Targi Światło odbyły się w Warszawie

W dniach 22-24 marca w Centrum EXPO XXI w Warszawie już po raz 25. odbyły się objęte patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju Międzynarodowe Targi Światło. Wzięło w nich udział ponad 500 wystawców z całego świata, a dodatkowo w ich ramach odbyły się liczne konferencje dotyczące problematyki rozwoju współczesnego oświetlenia. Odwiedzając targi można było przejść się po czterech halach wystawienniczych i obejrzeć ofertę 502 wystawców, wśród których znalazły się firmy z całego świata.

Wśród punktów programu należy wyróżnić liczne konkursy: na Najbardziej Innowacyjny Produkt lub Technologię, Najlepszy Wyrób Targów , Najlepszą Inwestycję Oświetleniową 2016 Roku, Konkurs Osobowość Roku 2016 (w kategorii Nauka zwycięzcą był prof. Marek Hartman, w kategorii Gospodarka Stanisław Rosa, a w kategorii Otoczenie Biznesu Jacek Różański), Konkurs Rytm Światła – miejsce dla sztuki w kulturach świata oraz Konkurs Smaki Światła. Na targach odbyły się również liczne wystawy, takie jak np. Wystawa Polskiego Designu i prezentująca dzieła młodych, obiecujących projektantów Wystawa Wydziału Wzornictwa ASP oraz promująca współpracę projektantów wzornictwa z przedsiębiorcami Light it up! Wystawa Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Targi oferowały również możliwość wzięcia udział w licznych szkoleniach dotyczących zagadnień związanych z nowoczesnym oświetleniem.

Najbardziej zapadającym w pamięć elementem programu był zaprojektowana przez architekt Justynę Smolec przestrzeń WNĘTRZE OTWARTE, która miała na celu zademonstrować wartość ponadczasowych rozwiązań w dziedzinie designu poprzez zawarte w nim perfekcyjnie zaplanowane detale. Przestrzeń zawierała kuchnię z jadalnią, łazienką, pokój do wypoczynku oraz salon i każdego dnia odbywały się w niej spotkania i panele dyskusyjne. Było to miejsce niezwykle nastrojowe i sprzyjające interesującym rozmowom na temat designu.

Następne Targi Światło planowane są na dni od 31 stycznia do 2 lutego 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *